Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

11 lut 2021, 16:41

TŁUSTY CZWARTEK W „KORFANTYM”

„Góra pączków, za tą górą, tłuste placki z konfiturą, za plackami misa chrustu bo to dzisiaj są zapusty.” Zobacz w jaki sposób ucztowali dziś uczniowie i nauczyciele klas gastronomicznych w Korfantym!
9 lut 2021, 14:52

Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w zeszłym roku, hasłem przewodnim jest #DziałamyRazem.
7 lut 2021, 20:11

Chcą oswoić epidemię

Troje młodych ludzi postanowiło uczynić epidemią bardziej znośną. Chcą, aby w końcu było normalnie. Młodzież ma już dość siedzenia przed ekranem komputera i postanowiła działać.
2 lut 2021, 17:30

I miejsce dla Konrada Rusina

Konrad Rusin z klasy III e T wygrał konkurs kulinarny zorganizowany dla uczniów szkół gastronomicznych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Szef dla Młodych Talentów”.
2 lut 2021, 09:16

Konkurs walentynkowy

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie walentynkowym „Przez żołądek do serca”, którego temat brzmi: „Staropolskie desery w nowoczesnej odsłonie...leguminy, kremy, musy...” Liczy się smak, kolorystyka i sposób podania. Konkurs odbędzie się w dniach 8-12 lutego 2021 roku. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną prosimy o zgłoszenia, w jakich dniach się u nas pojawicie :) Czekamy na zgłoszenia do 5-go lutego. Pani Goraus, p. Labza, p. Holona, p. Antończyk, p. Knopek.
1 lut 2021, 10:07

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jastrzębianie okazali się hojni. Do puszek zebrano 88 tys. zł. Do tej sumy trzeba jeszcze dodać pieniądze z licytacji internetowej, które jeszcze nie są podliczone. Będzie to około kilkunastu tysięcy złotych.
27 sty 2021, 12:40

"Trzeba ratować ludzi..."

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Warto właśnie w tym dniu przypomnieć o męczennikach z obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, których kolumna przechodziła w styczniu 1945 roku przez Jastrzębie. Katarzyna Gibes, nauczycielka historii w ZS Nr 2 od lat podejmuje działania edukacyjne związane z tą problematyką.