W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

27 lis 2015, 18:55

Mamy nagrody w Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych

24 listopada w jastrzębskim Kinie Centrum odbył się V Miejski Przegląd Spektakli Profilaktycznych, w którym wzięły udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu naszego miasta. Dwójka zdobyła dwie nagrody: w kategorii „najlepszy spektakl”- wyróżnienie za aspekt artystyczny oraz nagrodę młodzieżowego jury.
27 lis 2015, 12:44

Konkurs Juvenes Translatores

26 listopada 2015 roku pięć uczennic naszej szkoły wzięło udział w konkursie dla młodych 17-letnich tłumaczy. Konkurs jest organizowany rokrocznie od 2007 r. przez Komisję Europejską na obszarze Unii Europejskiej.
26 lis 2015, 18:05

Festiwal Piosenki Angielskiej za nami

W V Festiwalu Piosenki Angielskiej wzięło udział 15 osób z różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Jastrzębia i okolic. Zwyciężyła Martyna Urbaniak z ZS Nr 5 w Jastrzębiu Zdroju w piosence 'Crazy in Love' Beyonce, drugie miejsce na podium zajęła Wiktoria Kałuża z Gimnazjum Nr 8, a trzecią nagrodę jury przyznało Annie Furgał z ZS Nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju.
23 lis 2015, 22:36

Jazda w siodle w ramach projektu "WF z klasą"

Dzięki uprzejmości Jastrzębskiego Klubu Sportowego Equi Verso i właścicielce stajni Annie Gotowieckiej, 10 listopada 2015 r., uczestniczki programu "WF z klasą" mogły gościć w ośrodku jeździeckim w Jastrzębiu -Boryni.
22 lis 2015, 21:43

Solidarni z Francją

Uczniowie “Dwójki” przyłączyli się do akcji wsparcia dla mieszkańców Paryża i całej Francji. Klasa dziennikarsko-aktorska wykonała spontanicznie plakat zawierający wielokrotnie już wykorzystywane hasło z Maja'68, a na holu uczniowie mieli okazję usłyszeć piosenki francuskie i obejrzeć prezentacje związane z takimi pojęciami jak - “wolność", "nietolerancja”, ”nienawiść”, ”wojna”. Wiele klas uczciło pamięć ofiar minutą ciszy, a na lekcjach odbyły się pogadanki na temat terroryzmu i konfliktów światowych.
19 lis 2015, 19:21

Wycieczka przedmiotowa do hotelu PIRAMIDA

Uczniowie klasy II e T oraz III a T w ramach wycieczki zawodowej odwiedzili Hotel Piramida, który położony jest w rekreacyjnej dzielnicy Tychów – Paprocany, nad Jeziorem Paprocańskim w otoczeniu Puszczy Pszczyńskiej.
18 lis 2015, 14:11

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ „ŚWIAT BEZ GŁODU”

W dniach 19- 23 października w ramach Światowego Dnia Żywności została przeprowadzona akcja charytatywna w naszej szkole .