Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

16 gru 2020, 19:19

Zdalne - Praktyczne zajęcia zawodowe

Nasi uczniowie w praktyczny sposób uczą i powtarzają materiał z kompleksowej obsługi gościa w hotelowej – „domowej” :) - restauracji - od prac przygotowawczych przed przybyciem gości aż po samą obsługę i rozliczenie usług.
16 gru 2020, 08:17

Świąteczny konkurs kulinarny rozstrzygnięty

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spotykając się przy stole delektujemy się pysznymi tradycyjnymi potrawami i wypiekami. Właśnie z okazji zbliżających się świąt w naszej szkole zorganizowany został konkurs kulinarny „Bożonarodzeniowe smaki”, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
10 gru 2020, 20:54

Pamiętaj, to co robisz-robisz dla siebie i tylko dla siebie…

Dziś wielu z nas przyznaje jak trudno odnaleźć w sobie motywację do pracy, do nauki zdalnej. Pani Julia Kulik z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie w bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom sposoby na odnalezienie siły do pracy. „Mam siłę do działania”- tak zatytułowany był warsztat on-line, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych.
9 gru 2020, 10:56

„Korfanty” przeciwko przemocy wobec kobiet

Trwa ogólnopolska akcja „Biała Wstążka - 16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”. Również męska część „Korfantego” przyłącza się do tego przedsięwzięcia. Biała wstążka już od lat jest symbolem akcji, która zwraca uwagę na przemoc ze względu na płeć. Jest skierowana głównie do mężczyzn, aby uświadomić im, że często to kobiety padają ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej.
9 gru 2020, 10:44

Ekstra tydzień aktywności i zdrowia w Korfantym

Kompleksy - właściwie ciężko znaleźć osobę, która ich nie posiada. Mają główny wpływ na poczucie naszej wartości oraz na to, jak bardzo siebie lubimy. Warunkują naszą postawę oraz opinię o świecie. Swoje kompleksy należy poznać, zrozumieć i zastanowić się, które z nich są dla nas wartościowe, a które utrudniają nam życie - niektórych z nich możemy się pozbyć, inne trzeba "oswoić". Jak żyć z kompleksami?
5 gru 2020, 16:46

Uczniowie zgłębiali tajniki Gazety "Jastrząb"

Tym razem online, odbyło się trzecie już spotkanie uczniów z „Korfantego” w ramach zgłębiania meandrów jastrzębskiego samorządu. Tematem była Gazeta Samorządowa „Jastrząb”.
3 gru 2020, 15:13

WARSZTATY MATURALNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Od 8 grudnia rozpoczynają się cotygodniowe warsztaty dla maturzystów Korfantego. Prezentujemy harmonogram warsztatów z języka angielskiego.