W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

6 lip 2015, 08:57

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016

Przedstawiamy zestaw podręczników na nowy rok szkolny 2015/2016. Prosimy o dokonywanie zakupów podręczników do wszystkich przedmiotów zawodowych w Technikum dopiero we wrześniu po konsultacjach z nauczycielami.
23 cze 2015, 21:35

Sukces pierwszoklasistki

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie historyczno-literackim pt.”Pamięć nieustająca”. Konkurs organizowany jest przez Fundację “Ostoja przy Wiśle” pod patronatem Prezydenta RP, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Polskiego Towarzystwa Historycznego i programu TVP Historia.
7 cze 2015, 17:35

Spotkanie z panią Heleną

Klub Młodego Historyka od lat realizuje projekt “Rozmowy ze świadkami historii”. Zapisywane i nagrywane są wywiady z bliskimi, sąsiadami - tymi, którzy pamiętają lata wojny i czasy komunistyczne. Nie wszyscy mają możliwość rozmowy z takimi osobami - dla nich organizowane są spotkania w sali historycznej.
30 maj 2015, 18:22

Nowa strona THINK ENGLISH

Zapraszamy na zupełnie nową stronę THINK ENGLISH. Ciekawe materiały, gry i narzędzia językowe, animowane e-booki, filmy i prezentacje - wszystko w zasięgu ręki!
27 maj 2015, 19:30

Czas relaksu, relaksu to czas…

W piątkowe popołudnie 22 maja na obiektach sportowych naszej szkoły odbyły się starannie przygotowane zajęcia dla aktywnych mam z okazji ich Święta. Komu jak komu, ale naszym Mamom należy się chwila odpoczynku i relaksu.
26 maj 2015, 21:47

WARSZTATY GASTRONOMICZNE Z ROBERTEM SOWĄ

25 maja uczniowie klas gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Prymat Sp. z o.o., a prowadzonych przez znanego kucharza i restauratora - Roberta Sowę.
30 kwi 2015, 19:59

Ekonomistka Dwójki Młodzieżowym Liderem Biznesu 2015

Roksana Gatner zwyciężyła w finałowym etapie konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2015. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tegorocznej edycji konkursu I miejsce zdobyła uczennica klasy ekonomicznej, pokonując finalistów z Rybnika, Raciborza, Wodzisławia Śląskiego oraz Żor.