W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

8 gru 2015, 17:40

Święto górnicze BARBÓRKA

4 grudnia 2015 r. odbyła się Barbórka w Szkole Podstawowej Nr. 10 w Jastrzębiu Zdroju. Realizacji tego zadania podjęła się pani Żaneta Ciuksa-Macoń i pani Elżbieta Cichy, które zaprosiły do współpracy uczennice klasy III a T gr. II oraz IV e T. Uczennice podeszły do tego zadania bardzo ambitnie. Nakryły stoły dla ponad 80 zaproszonych gości i umiejętnie zajęły się obsługą. Uczestnicy imprezy byli pod wrażeniem umiejętności uczennic, które nabyły nowe doświadczenia zawodowe. Dziękujemy.
5 gru 2015, 18:42

Mikołajki w Dwójce i na ulicach miasta

Uczniowie Dwójki wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego przyjęli zaproszenie Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Pani Anny Hetman i zaangażowali w jastrzębską Akcję Mikołajkową. Mikołaje wolontariusze rozdawali słodycze mieszkańcom miasta oraz uczniom i nauczycielom naszej szkoły.
2 gru 2015, 21:56

Spektakl w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie

2 grudnia klasa I b T uczestniczyła w spektaklu teatralnym „Ziemia obiecana” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Spektakl wzbogacony był świetną, energetyczną muzyką, trafnymi tekstami i tańcem.
2 gru 2015, 20:26

Projekt "WF z klasą"

9 grudnia (w środę) o godzinie 16:00 zapraszamy na salę lustrzaną na kolejne zajęcia przy muzyce - tym razem nie tylko dla dziewczyn. W programie " Dancehall".
27 lis 2015, 18:55

Mamy nagrody w Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych

24 listopada w jastrzębskim Kinie Centrum odbył się V Miejski Przegląd Spektakli Profilaktycznych, w którym wzięły udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu naszego miasta. Dwójka zdobyła dwie nagrody: w kategorii „najlepszy spektakl”- wyróżnienie za aspekt artystyczny oraz nagrodę młodzieżowego jury.
27 lis 2015, 12:44

Konkurs Juvenes Translatores

26 listopada 2015 roku pięć uczennic naszej szkoły wzięło udział w konkursie dla młodych 17-letnich tłumaczy. Konkurs jest organizowany rokrocznie od 2007 r. przez Komisję Europejską na obszarze Unii Europejskiej.
26 lis 2015, 18:05

Festiwal Piosenki Angielskiej za nami

W V Festiwalu Piosenki Angielskiej wzięło udział 15 osób z różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Jastrzębia i okolic. Zwyciężyła Martyna Urbaniak z ZS Nr 5 w Jastrzębiu Zdroju w piosence 'Crazy in Love' Beyonce, drugie miejsce na podium zajęła Wiktoria Kałuża z Gimnazjum Nr 8, a trzecią nagrodę jury przyznało Annie Furgał z ZS Nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju.