Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

9 mar 2016, 14:08

Dzień Obrony Cywilnej w udziałem uczniów Dwójki

W Domu Zdrojowym 3 marca odbyło się spotkanie władz miasta, przedstawicieli zakładów pracy, służb mundurowych i środowisk kombatanckich. Na uroczystość związaną z obchodami Dnia Obrony Cywilnej zaproszono również uczniów Dwójki.
9 mar 2016, 13:02

Prezentujemy potrawy wielkanocne

3 marca 2016r. w DOMU sołeckim Jastrzębie-Zdrój -Borynia odbyła się prezentacja potraw Wielkanocnych. Uczestnikami tej imprezy były szkoły O PROFILU GASTRONOMICZNYM oraz KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z TERENU JASTRZĘBIA-ZDROJU. Nie zabrakło na niej również uczniów naszej szkoły.
7 mar 2016, 12:07

Lekcja z Mistrzem

3 marca 2016 roku odbyła się kolejna „Lekcja z Mistrzem”. Jej celem było poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie sporządzania potraw wykwintnych, nietypowych a równocześnie zapomnianych.
5 mar 2016, 19:29

Dominacja ekonomistów i logistyków w konkursie

Zakończył się pierwszy etap konkursu skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego "Młodzieżowy Lider Biznesu 2016". Z naszego miasta do kolejnej fazy zmagań zakwalifikowanych zostało 12 uczniów. Miło nam poinformować, że w tej grupie znalazło się aż 7 uczniów Dwójki z klas ekonomicznych i logistycznych.
3 mar 2016, 21:53

Spotkanie z naszą podróżniczką Marzeną Mazij

Jest 9:38. 10.02.2016r. Dzisiejszy dzień przywitaliśmy w strugach deszczu. Wszystko wokół jest szare, ponure, melancholijne, poza jedna osobą. Do szkolnej auli przybywają pierwsi uczniowie. Za 2 minuty zacznie się spotkanie z naszą podróżniczką Marzeną Mazij . Jej cudowny nastrój udziela się każdemu. Swoją pasją i entuzjazmem zaraziła już wiele osób.
3 mar 2016, 21:37

Nasza Stypendystka

Z przyjemnością informujemy, że Iwona Rajwa - uczennica klasy I d Technikum została w bieżącym roku szkolnym stypendystką pierwszej edycji projektu "Śląskie - Inwestujemy w talenty".
3 mar 2016, 20:01

Warsztaty "Robale na talerzu"

3-go marca odbyła się wycieczka klasy I d T na warsztaty pt.: "Robale na talerzu" zorganizowane przez Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. Uczniowie Dwójki wzięli udział w fascynujących zajęciach kulinarnych. Warsztaty przeprowadził Chef Adrian Feliks, wysokiej klasy specjalista, zwolennik zdrowego, świadomego żywienia, uczestnik II edycji programu Top Chef, w którym został wyróżniony stażem w Atelier Amaro przez jedynego w Polsce zdobywcę prestiżowej gwiazdki Michelin - Wojciecha Modesta Amaro.