Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

17 gru 2023, 19:00

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Hejnałem mariackim, rozbrzmiewającym w samo południe w EXPO Kraków, rozpoczęły się 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. "Na ogół słychać takie głosy, że czytelnictwo upada, zamiera, że coraz mniej osób czyta. Chciałbym powiedzieć, że to, co tutaj w tej chwili widzę, absolutnie temu przeczy" - takimi słowami rozpoczął krakowskie wydarzenie Prezydent Miasta Krakowa, pan Jacek Majchrowski.
17 gru 2023, 18:53

Body Worlds - źródło inspiracji?

Czwarta klasa graficzna miała okazję zobaczyć wystawę BODY WORLDS w katowickim Szybie Wilson. Zastanawialiśmy się czy ponad 150 eksponatów, przedstawiających potencjał ludzkiego ciała, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji życiowych będzie kolejną lekcja biologii, czy inspiracją do kolejnych projektów. ​Jak było? Na pewno zainspirowaliśmy się do dbania o siebie i swoją kondycję oraz do jak najdłuższego życia w pełni sił.
16 gru 2023, 18:46

I etap „Finansomanii” już za nami.

8 XII br. w Korfantym odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”, której celem jest poszerzenie wiedzy o współczesnych finansach oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących zagadnień finansowych.
15 gru 2023, 11:26

GALA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI JASTRZĘBIE-ZDRÓJ 2023

13 grudnia br. przedstawiciele „ Korfantego” – klasa 5 a T, zostali zaproszeni przez Panią Prezydent na uroczystą Galę Przedsiębiorczości Jastrzębie-Zdrój 2023. W trakcie konferencji, poprzedzającej galę, mieliśmy okazję wysłuchać wielu wystąpień na temat przyszłości gospodarczej naszego regionu, a także zapoznać się z prognozami bezpieczeństwa energetycznego naszego państwa.
14 gru 2023, 21:25

Festiwal Nauki w Katowicach

Podczas tegorocznego Festiwalu Nauki w Katowicach, reprezentując Zespół Szkół nr 2 z Jastrzębia Zdroju, mieliśmy niezwykłą okazję zaprezentować fascynujące aspekty chemii i fizyki.
14 gru 2023, 20:34

Otwarta Akademia Nauki Akademii WSB

Otwarta Akademia Nauki Akademii WSB to cykl zajęć, które popularyzują naukę i mają na celu rozszerzenie programu kształcenia w szkołach średnich. Tym razem oferta skierowana została głównie do naszych tegorocznych maturzystów.
14 gru 2023, 20:05

Warsztaty kulinarno – językowe „Malta od kuchni”

13 grudnia 2023r. młodzież klasy 1 c T wzięła udział w warsztatach kulinarno–językowych zorganizowanych w ramach upowszechniania rezultatów projektu „Pasja. Mobilność. Praktyka.” Wraz z nauczycielem przedmiotów gastronomicznych Panią Małgorzatą Holoną, uczniowie opracowali słownik polsko – angielski z nazwami produktów i potraw, które wykorzystali podczas tych warsztatów.