Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

23 lis 2023, 20:14

Nauka historii może być przyjemna...

Uczniowie klasy IaT oraz IbLO: Wiktor Brachaczek, Jakub Dobosz, Igor Fuchs, Mateusz Frydel oraz Dawid Serwotka reprezentowali szkołę na regionalnych kwalifikacjach II Olimpiady Gier Planszowych Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
23 lis 2023, 19:27

Ścieżka pasażerska oraz Opactwo w Tyńcu

Klasy Technikum Organizacji Turystyki oraz Logistyki w pierwszy, śnieżny poranek wybrały się na wycieczkę dydaktyczną do Krakowa- Balic i Tyńca. Po dotarciu do Opactwa w Tyńcu, młodzież miała okazję zwiedzić to historyczne miejsce.
22 lis 2023, 11:00

Dzień Życzliwości w "Korfantym"

W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji można było wykonać sobie zdjęcie na foto-ściance - „życzliwość uskrzydla”. Na drzewie życzliwości młodzież zawieszała życzenia i pozdrowienia.
20 lis 2023, 21:01

Mamy kolejnych stypendystów PKP Intercity

To świetna wiadomość! Stypendia PKP Intercity mogą być doskonałą nagrodą i uznaniem dla uczniów naszego technikum eksploatacji portów i terminali za ich wysiłek i osiągnięcia.
17 lis 2023, 19:56

Śpiewaliśmy dla Niepodległej

Dobrym pomysłem na celebrowanie patriotyzmu, przyjętym przez Zespół Szkół Nr 2, jest organizacja międzypokoleniowego koncertu. Seniorzy z Chóru „Melodia” co roku występują przed naszą młodzieżą, prezentując bogaty repertuar pieśni patriotycznych.
17 lis 2023, 19:53

Świętowanie Dnia Niepodległości

Świętowanie Dnia Niepodległości w „Korfantym” przybrało w tym roku szkolnym wyjątkowy charakter. Rozpoczęto od uroczystego tańca narodowego - poloneza. Ze względu na dużą liczbę uczestników - około tysiąc, rolę sali balowej przejęło boisko sportowe. Piękna, jesienna aura stanowiła naturalną scenografię dla tego wydarzenia.
16 lis 2023, 20:00

II Miejska Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Miło poinformować, że w tegorocznej Miejskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska w Jastrzębiu-Zdroju uczennice klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego - Zofia Gazda i Julia Pietranik oraz uczniowie Technikum Logistycznego - Dominik Klyszcz i Jakub Sobociński zajęli drugie miejsce w mieście.