Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

13 paź 2023, 12:30

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

12 października Wicekurator Oświaty Jacek Szczotka oraz Dyrektor Delegatury w Rybniku Ireneusz Komorowski uroczyście wręczyli wyróżnionym uczniom Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Z naszej szkoły wyróżnienie to odebrały: Aleksandra Pochcioł – uczennica klasy III a II liceum Ogólnokształcącego oraz Olga Jarocka – uczennica klasy III d (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) Technikum Nr 1. Gratulujemy uzyskania stypendium i życzymy dalszych sukcesów.
11 paź 2023, 19:53

"Nowoczesne metody w nauczaniu"

Kolejne mobilności realizowane w ramach projektu "Pasja. Mobilność. Praktyka" dobiegły końca. Zapraszamy do obejrzenia relacji ze szkolenia.
10 paź 2023, 19:20

10 października-Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Zaburzania psychiczne są jednym z głównych problemów dotykających ludzkość we współczesnym świecie.
10 paź 2023, 10:10

„Historycznie i literacko”

Tak nazywał się projekt realizowany na lekcjach historii we współpracy z biblioteką szkolną. Był on połączeniem Narodowego Czytania „Nad Niemnem” z przypomnieniem roli powstania styczniowego.
6 paź 2023, 15:55

Wycieczka krajoznawcza z okazji Święta Turystyki

W piękny środowy poranek klasy I, II i III technikum organizacji turystyki wyruszyły na wyprawę do Jaworza. Po 4 kilometrach marszu udało się zdobyć szczyt Błatniej (917 m n. p. m).
6 paź 2023, 14:04

"Gwiazdy Jastrzębskiego Sportu” w „Korfantym”

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, a dokładnie klasy o profilu fotograficznym zrealizowali projekt pt. „Gwiazdy Jastrzębskiego Sportu”. Przedsięwzięcie powstało przy współpracy ze Stowarzyszeniem Jastrzębski Sport.
6 paź 2023, 13:39

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów „Korfantego”

Uczniowie klas pierwszych wchodzących w skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju złożyli ślubowanie. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.