Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

25 kwi 2023, 23:15

Wycieczka do Opola

25 kwietnia uczniowie klasy 1a T i 1b T odwiedzili miasto Opole. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Polskiej Piosenki i Amfiteatru w Opolu. W muzeum zobaczyliśmy multimedialną wystawę, gdzie samodzielnie wybieraliśmy, co oglądamy i słuchamy.
25 kwi 2023, 21:26

Szlakiem Korfantego

20 kwietnia minęła 150. rocznica urodzin Wojciecha Korfantego. Na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się podniosła uroczystość w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Godnie nas reprezentował poczet sztandarowy (Anastazja Ziebura, Agata Zając, Piotr Ciepły) pod opieką pana Roberta Stolińskiego, a także uczennice klasy 3a LO i 2d T.
25 kwi 2023, 21:11

Jesteśmy najlepsi!

24 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się druga edycja Miejskiego Konkursu o Laur Mistrza Języka Obcego. Szkoły zgłoszone do konkursu reprezentowały zespoły dwuosobowe z języka francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego.
25 kwi 2023, 20:50

"Rusz Głową" czyli trening mózgu

Mózg ludzki chociaż waży zaledwie ok 1,4 kg i stanowi zaledwie 2% całego ciała to zużywa około 20 % tlenu. Jest najbardziej złożonym i skomplikowanym narządem naszego organizmu, zbudowanym z około 100 mld neuronów.
23 kwi 2023, 16:27

Nasi stażyści w lizbońskich przedsiębiorstwach

Kolejna grupa uczniów "Korfantego" realizuje swoją portugalską przygodę. Na dwutygodniowych stażach przebywają technicy architektury krajobrazu, technicy logistycy, technicy hotelarstwa oraz technicy żywienia i usług gastronomicznych. Praktyki zawodowe odbywają się w lizbońskich firmach i zakładach pracy: Brico Depot, Espaços Verdes, Horto do Campo Grande, NH Hotel Rallye Portugal LDA.
23 kwi 2023, 15:27

IX Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

21 kwietnia 2023 r. w Raciborskim Centrum Kultury odbył się koncert laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Do konkursu napłynęło 85 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jury wyłoniło 15 laureatów, którzy zaprezentowali się w koncercie finałowym.
21 kwi 2023, 18:24

„Młode głowy- otwarcie o zdrowiu psychicznym”

„Młode głowy- otwarcie o zdrowiu psychicznym” to projekt fundacji UNAWEZA. Przedstawiamy raport z badania dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.