Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

6 gru 2022, 18:25

Śladami „Listy Schindlera”.

Klasy Ib LO i Ic BS spędziły bardzo udany dzień w Krakowie. Organizatorem wyjazdu była pani Katarzyna Śnieg, a opiekę nad młodzieżą sprawowały też panie – Monika Goik, Barbara Białas, Katarzyna Gibes. Głównym celem wycieczki było poznanie żydowskiej przeszłości dzielnicy Kazimierz oraz dziejów getta na Podgórzu poprzez wykorzystanie edukacji filmowej. Pani przewodniczka najczęściej odwoływała się do scen z oscarowego filmu Stevena Spielberga z 1993r.
5 gru 2022, 10:52

Mikołaj też lubi poezję romantyczną!

Kończy się Rok Romantyzmu Polskiego. Dla miłośników poezji romantycznej, którzy cały rok systematycznie spotykali się w bibliotece, aby poznawać literaturę tej niezwykłej epoki, święty Mikołaj przygotował książkowe prezenty. Zapraszamy wybrańców do Biblioteki Szkolnej 6 grudnia. Mikołaja wsparł finansowo Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
5 gru 2022, 10:05

Social Innovation Camp w ujęciu logistycznym

Młodzi logistycy z Korfantego zajęli miejsce na podium w Ogólnopolskim Projekcie Social Innovation Camp Online 2022.
5 gru 2022, 09:22

Powiatowe Zawody piłki ręcznej chłopców i dziewcząt

30 listopada na hali sportowej w Zespole Szkół nr 6 odbyły się Powiatowe Zawody piłki ręcznej chłopców i dziewcząt. W zawodach brały udział nasze reprezentacje zajmując: 1 miejsce dziewczęta i 2 miejsce chłopcy.
1 gru 2022, 18:30

Adycja muzyczna „Ballady i romanse"

W piątek 25 listopada Rada Rodziców i Biblioteka Szkolna zaprosiły uczniów na audycję muzyczną „Ballady i romanse” w wykonaniu artystów Filharmonii Śląskiej.
1 gru 2022, 18:18

Nagrody rozdane!

21 listopada Pani Dyrektor Ewa Mentel wręczyła nagrody zwycięzcom w konkursach zorganizowanych przez Bibliotekę Szkolną w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do uczestniczenia w konkursach bibliotecznych. Zapraszamy do biblioteki szkolnej! Można już wypożyczać nowości zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
1 gru 2022, 18:09

Olimpiada Statystyczna

W listopadzie odbyły się Zawody Szkolne w ramach VII edycji Olimpiady Statystycznej, organizatorem przedsięwzięcia jest Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.