Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

13 cze 2022, 20:01

Prelekcje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich

W środę, 8 czerwca odbyły się prelekcje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. W szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju - komisarz Anetę Zachariasz z wydziału prewencji oraz podkomisarza Roberta Szablickiego z jastrzębskiej drogówki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.
12 cze 2022, 19:05

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Uczniowie klasy I BT i II DT uczestniczyli w wycieczce do Wrocławskiego zoo oraz afrykarium. Jest to największy ogród zoologiczny w Polsce. Żyje tu ponad 12 tysięcy zwierząt - większość na wyginięciu. Uczniowie mogli również skorzystać z rejsu statkiem po Odrze i zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy.
10 cze 2022, 17:29

Uczniowie „Korfantego” odwiedzili lotnisko w Krakowie

Uczniowie z klas technik logistyk oraz technik obsługi portów i terminali odwiedzili Lotnisko Międzynarodowe Kraków – Balice. Niecodziennie zdarza się, kiedy uczniowie – adepci zawodów związanych z transportem, mogą wziąć udział w zajęciach na jednym z większych lotnisk w Polsce.
7 cze 2022, 20:27

Sukcesy w konkursie z języka angielskiego FOX

26 kwietnia 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Fox pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
7 cze 2022, 20:16

VII Gala Talentów Korfantego

24 maja, po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią odbyła się w naszej szkole VII Gala Talentów Korfantego. Gala jest wydarzeniem cyklicznym, podczas której można zobaczyć występy utalentowanych uczniów. Oficjalnego otwarcia dokonała pani Dyrektor Ewa Mentel.
31 maj 2022, 08:17

TOP 10 Social Innovation Relay

24 maja 2022 roku odbył się w Warszawie finał Konkursu Social Innovation Relay 2022, ekonomistki z Korfantego znalazły się w 10 najlepszych projektów w kraju i uzyskały tytuł finalistek.
30 maj 2022, 20:34

„Świat w jednym miejscu”

Tak brzmi tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek. Co roku w maju korzystamy z bogatej oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej, czyli – popołudniowych spotkań z pisarzami, poetami, ludźmi kultury.