Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

12 maj 2022, 18:10

Wizyta w SWSM w Katowicach

Uczniowie z “Korfantego” odwiedzili Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. W pracowniach uczelni wzięli udział w prelekcji, warsztatach gastronomicznych, a także poznali zabiegi stosowane w gabinetach odnowy biologicznej.
11 maj 2022, 15:43

Stypendia dla studentów

Zapraszamy tegorocznych maturzystów do zapoznania się z Regulaminem stypendiów dla studentów w ramach XXI edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2022/2023.
9 maj 2022, 20:24

Współpraca regionalnych szkół ekonomicznych

W ostatnim tygodniu kwietnia br. odbył się „Regionalny konkurs z rachunkowości i podatków". Zespół Szkół Nr 2 reprezentowały ekonomistki z klasy IV a T: Beata Górecka, Julia Nicpoń oraz Klaudia Liberda.
9 maj 2022, 14:26

Wyniki Konkursu – Jersz Łowcy Talentów

Dnia 25 marca 2022 odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English ACE. Wzięło w nim udział ponad 5,5 tys. uczestników, w tym 575 z województwa śląskiego. Z naszej szkoły przystąpiło 28 uczniów, z klas pierwszych – 19 osób, klas drugich i trzecich – 9 osób.
5 maj 2022, 15:11

Maturzyści, trzymamy za Was kciuki!

Drodzy Maturzyści! Chcemy Wam życzyć jak najlepszych wyników z egzaminu maturalnego. Trzymamy za Was kciuki!
4 maj 2022, 13:18

Rzucamy do kosza dla Ukrainy!

Wszystko zaczęło się… w USA, pasja do koszykówki i chęć niesienia pomocy. 12-letni Nathaniel i 10-letni Benjamin Mendoza zaniepokojeni wojną w Ukrainie utworzyli niesamowitą zbiórkę dla uchodźców. Na co dzień mieszkają w Plymouth. Ich mama, Aneta Brzoza Mendoza pochodzi z Jastrzębia – Zdroju, jest absolwentką Zespołu Szkół nr2 im. Wojciecha Korfantego.
29 kwi 2022, 20:38

Uczeń „Korfantego” wyjeżdża na igrzyska do Francji

Patryk Marszałek, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju, zakwalifikował się do imprezy sportowej o dużej randze międzynarodowej, organizowanej przez ISF Gymnasiade School Summer Games - Normandy 2022. Jednak jego wyjazd jest zagrożony z powodu braku środków finansowych. Każdy, kto chce wesprzeć Patryka, może to zrobić wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia „Z Korfantym w przyszłość…”