Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

20 gru 2021, 19:59

Ostatnie pożegnanie

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marii Kornaś, długoletniej pracowniczki Zespołu Szkół Nr 2 Im. Wojciecha Korfantego, wspaniałej Nauczycielki, Wychowawczyni i Koleżanki.
20 gru 2021, 19:56

Rośliny Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie już za kilka dni.Czy wiecie dlaczego w domach wiesza się jemiołę, ubiera choinkę? Dlaczego poinsecja została nazwana gwiazdą betlejemską? Jakie jeszcze rośliny mają symbolikę związaną z tą szczególną porą roku?
20 gru 2021, 11:55

Aktorski debiut

14 grudnia mogliśmy obejrzeć telewizyjną premierę filmu dokumentalnego pt. „Autor nieznany” w reżyserii Wiesława Palucha. W sposób ciekawy i zaskakujący film opowiada o losach zdjęć z pacyfikacji kopalni „Wujek”. Są one powszechnie znane i mało kto zapewne wiedział, że ich autor, Marek Janicki, miał w chwili tragicznych wydarzeń 19 lat.
17 gru 2021, 13:59

KONKURS NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ ROZSTRZYGNIĘTY

W naszej szkole został zorganizowany „Konkurs na ekologiczną ozdobę świąteczną”, którego celem było rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów.
12 gru 2021, 20:26

Ekonomiści w okręgowym etapie Olimpiady Statystycznej

08 grudnia 2021 roku o godzinie 11:00 w sali 205A odbyła się VI edycja Olimpiady Statystycznej – II etap okręgowy. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z klasy: IV a T – Klaudia Liberda, z klasy III a TG – Marta Mazur, Tomasz Mierzwiński i Rafał Krzempek.
9 gru 2021, 07:34

„Zapal znicz pamięci”

Jak co roku, z końcem listopada podsumowujemy akcję medialno - edukacyjną, której celem jest przypomnienie o grobach historycznych w najbliższej okolicy. Koordynatorem projektu jest IPN, a tegoroczna edycja upamiętnia szczególnie tych obywateli RP, którzy stracili życie z rąk Niemców w pierwszych dniach okupacji.
6 gru 2021, 20:43

STARTUPOVO – warsztaty ekonomiczne

W mikołajkowy poniedziałek ekonomiści z klasy IV a T nietypowo poznawali tajniki prowadzenia własnej firmy, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez młodego przedsiębiorcę pana Radosława Dąbrowskiego, który działa pod marką Kedar Dąbrowski.