Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

26 paź 2021, 19:28

Jesienna akcja biblioteki „Rogalik za książkę”

Dziś biblioteka szkolna zainaugurowała jesienną akcję „Rogalik za książkę”. Słodki poczęstunek otrzymał każdy czytelnik, który odwiedził bibliotekę i wypożyczył książkę. Rogaliki będzie można „upolować” w różne dni tygodnia przez całą jesień. Serdecznie zapraszamy!
22 paź 2021, 18:30

General English na Zielonej Wyspie

W dniach 02-15.10.2021 r. Danuta Łozińska (nauczycielka języka polskiego) i Joanna Zdziebło (nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie) odbyły w stolicy Irlandii – Dublinie ostatni już kurs przewidziany w ramach programu Międzynarodowa Mobilność Kadry dla nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2.
22 paź 2021, 17:25

Cyberbezpieczeństwo z BAKCYLem

W dzisiejszych czasach często bywamy online. Warto jednak wiedzieć, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i chronić swoją prywatność. Z tym problemem zmierzyli się uczniowie klas ekonomicznych uczestnicząc w interaktywnych spotkaniach „Cyberbezpieczeństwo”.
22 paź 2021, 17:17

Lekcje o mieście z Prezydent Miasta Anną Hetman

Prezydent Anna Hetman spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju w ramach „Lekcji o mieście”. Młodzież miała okazję do bezpośredniego zadawania pytań, dzięki czemu poznała istotę władzy samorządowej. Poruszono również sprawy bieżące związane z funkcjonowaniem miasta.
21 paź 2021, 21:42

"Para w kuchni"

21 października 2021 roku odbył się konkurs gastronomiczny pn „Para w kuchni”. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć danie zasadnicze z wykorzystaniem żeberek wieprzowych i ziemniaka.
21 paź 2021, 21:41

I SPARTAKIADA ZAWODOWA

21 października 2021 w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi odbyła się I Spartakiada Zawodowa. Głównym celem wydarzenia było zachęcenie młodzieży do poznania świata zawodów, środowiska pracy różnych profesji i kierunków kształcenia.
21 paź 2021, 20:21

KOLEJNE WARSZTATY KULINARNE ZA NAMI

20 października grupa uczniów z klas II cTP i II aBS wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Tym razem tematem spotkania były „Słodkości bez cukru” oraz „Niebanalne koktajle”