Aktualności Galeria Redakcja Kontakt

Liceum Ogólnokształcące – 3 letnie

Będąc uczniem naszego Liceum Ogólnokształcącego, masz prawo wyboru nauczanego języka obcego zgodnie z Twoimi zainteresowaniami i dotychczasowymi umiejętnościami !

• klasa o rozszerzeniu: język polski, wiedza o społeczeństwie (klasa e-dziennikarska)

Jeśli nie jest Ci obce słowo pisane, masz humanistyczne i dziennikarskie zainteresowania, mamy klasę dla Ciebie.

Uczęszczając do klasy e-dziennikarskiej, będziesz miał okazję zdobyć cenne informacje o mediach, kinie, teatrze, reklamie oraz o pracy aktora czy dziennikarza. Nabytą wiedzę uzupełnią wizyty w kinie, teatrze czy redakcjach telewizyjnych (odwiedziliśmy już Telewizję Polską Oddział w Katowicach).

Będziesz miał również  możliwość uczestniczenia w warsztatach dziennikarskich, a Twoje teksty i refleksje o otaczającej Cię rzeczywistości chętnie opublikujemy na szkolnej stronie internetowej.

Klasa przygotowuje między innymi do studiów uniwersyteckich i pedagogicznych na kierunkach:

• filologia polska,

• socjologia,