Strona  główna

Pożegnalny Festiwal Nauki w ramach projektu "Partnerzy w Nauce"

26 czerwca odbył się w naszej szkole ostatni już, pożegnalny Festiwal Nauki w ramach projektu „Partnerzy w nauce”.

Na festiwalu spotkali się uczniowie pracujący w Filiach Szkolnych Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego, nauczyciele prowadzący zajęcia w ramach działania „Wsparcie i Pomoc” oraz opiekunowie sekcji.

Wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą wyjazdom na obozy naukowe, zajęciom laboratoryjnym na Uniwersytecie Śląskim a także Festiwalom Nauki zorganizowanym w szkole. Wspomnienie tamtych wydarzeń wywołało dyskusję nad zaletami tego rodzaju przedsięwzięć: możliwościami zgłębienia swoich zainteresowań i pasji oraz okazjami poznania nowych ludzi, nawiązania nowych kontaktów.

Część spotkania poświęcona została również perspektywom przyszłego współdziałania szkoły z Uniwersytetem Śląskim. Uczniowie oraz obecni nauczyciele wyrazili gotowość i chęć współpracy z uczelnią. Owa współpraca mogłaby opierać się na prowadzonych przez UŚ wykładach, referatach naukowych dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły, organizowanych Festiwalach Nauki czy też wspólnym realizowaniu projektu edukacyjnego.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy projektu „Partnerzy w Nauce” otrzymali certyfikaty udziału w przedsięwzięciu. Nauczyciele zaś otrzymali publikację UŚ zatytułowaną „Partnerzy w nauce. Kształtowanie kompetencji kluczowych w szkole ponadgimnazjalnej”.