Aktualności              Strona Główna

W roku szkolnym 2013/2014 realizujemy projekt „Umiejętności bez granic – doskonalenie kwalifikacji zawodowych na praktykach zagranicznych”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obecnie grupa uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk odbywa staż w  F+U Sachsen gGmbH w niemieckiej miejscowości Chemnitz.

UWAGA - są pierwsze relacje uczniów ze stażu w Niemczech

Relacje uczniów z pierwszych dni pobytu na stażu w Chemnitz - 23.03 - 26.03.2014

Relacje uczniów z pobytu na stażu w Chemnitz - 27.03. - 30.03.2014

Już niebawem pojawią się kolejne relacje i nowe zdjęcia z pobytu.

Pozdrawiamy z Chemnitz!

Emilia Antończyk, Wiesława Dziendziel  oraz uczniowie z klas 2 b T, 2 c T, 2 d T, 3 b T.

Zdjęcia w Galerii

_________________________________________________________________________________________________________

Wcześniejsze informacje

Lista osób zakwalifikowanych do projektu

Projekt „Umiejętności bez granic – doskonalenie kwalifikacji zawodowych na praktykach zagranicznych” otrzymał dofinansowanie

Projekt skierowany jest do uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych (10 osób) oraz technik logistyk (10 osób), które ukończyły co najmniej pierwszy rok nauki.

Termin odbywania stażu: 23.03.2014 r. – 06.04.2014 r.

Miejsce odbywania stażu: F+U Sachsen gGmbH w Chemnitz (Niemcy)

Celem projektu jest zdobywanie kwalifikacji zawodowych, ułatwienie osobistego rozwoju oraz doskonalenie umiejętności językowych uczniów, co skorelowane jest z możliwością szybkiego zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Realizacja projektu poprawi wizerunek kształcenia zawodowego, umożliwi uczestnikom poznanie środowiska zawodowego w Niemczech, zachęci do otwartości i międzynarodowej współpracy.

Przed wyjazdem na staż zostaną zorganizowane zajęcia z języka niemieckiego, przygotowania zawodowego, pedagogicznego

i kulturowego.

Główne kryteria naboru na staż:

• Ocena z testu z języka niemieckiego

• Średnia ocen z przedmiotów zawodowych (z ubiegłego roku szkolnego)

• Ocena z zachowania (z ubiegłego roku szkolnego)

Kryteria dodatkowe:

• Opinia wychowawcy

• Niskie dochody w rodzinie

Szczegółowe informacje o terminie rekrutacji oraz formularze rekrutacyjne ukażą się po 20 września 2013 r.

Emilia Antończyk

INFORMACJE O TERMINIE REKRUTACJI

do projektu

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy złożyć do koordynatora projektu, pani Emilii Antończyk lub w sekretariacie szkoły

do dnia 5 listopada 2013 r. (wtorek).

Test ze znajomości języka niemieckiego odbędzie się 7 listopada 2013 r. (czwartek)

o godzinie 800 w auli szkolnej.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

Formularz zgłoszeniowy do projektu

Informacje o terminie rekrutacji do projektu