TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

Jest przyszłość w świecie poligrafii!

Nawet w czasach pandemii nie spadło

zapotrzebowanie na specjalistów.

DLACZEGO WARTO?

Nauka w Naszej Szkole umożliwi Ci zdobycie tytułu TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ oraz uzyskanie świadectw potwierdzających kwalifikacje:

• PGF.04 Przygotowanie oraz wykonanie prac graficznych i publikacji cyfrowych
  • PGF.05 Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Z tytułem TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ będziesz specjalistą zajmującym się szeroko pojętym przygotowaniem materiałów do druku oraz ich drukowaniem. Nauczymy Cię, m.in.:

1. obsługi programów:

• graficznych (Korfanty zapewnia uczniom pełen pakiet najnowszego Adobe CC oraz CorelDraw Graphic Suite 2020),
  • do składu komputerowego (Adobe InDesign),
  • do impozycji (m.in. Impozycjoner),
  • do projektowania 3D,

2. jak poprawnie przygotować dobre projekty graficzne o charakterze informacyjnym i reklamowym, czyli:

• projektowania elementów identyfikacji wizualnej firmy (logotypów, tablic informacyjnych, papierów firmowych itp.),
  • tworzenia projektów multimedialnych (bannery internetowe, butony, pop-up’y, itp.)
  • retuszowania i obróbki fotografii cyfrowych,
  • projektowania publikacji (książek, książek elektronicznych, gazet, czasopism, ulotek, plakatów oraz inne akcydensów),

3. obsługi maszyn drukarskich działających w środowisku cyfrowym,

4. modelowania i drukowania 3D,

5. planowania i kontroli procesów poligraficznych,

6. komunikowania się w języku angielskim zawodowym.

Przedmioty zawodowe:

• PGF.04: podstawy poligrafii, projektowanie graficzne, projektowanie publikacji,
  • PGF.05: maszyny i urządzenia cyfrowe i postpressowe, planowanie i kontrola produkcji poligraficznej, rysunek techniczny, drukowanie cyfrowe, modelowanie i drukowanie 3D,
  • oraz język angielski zawodowy i bezpieczeństwo i higiena pracy.

Podczas nauki duży nacisk kładziemy na obsługę nowoczesnego oprogramowania w zakresie grafiki 2D oraz 3D.

CO DALEJ?

Jako absolwent Korfantego wykształcony w zawodzie TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ będziesz mieć możliwość podjęcia pracy w:

• studiach graficznych,
  • agencjach PR i reklamowych,
  • firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw,
  • drukarniach,
  • pracowniach DTP,
  • firmach wydawniczych,
  • redakcjach czasopism,
  • własnej firmie realizującej zlecenia z zakresu grafiki komputerowej i DTP

lub kontynuacji kształcenia na uczelniach artystycznych w kierunku grafiki i na uczelniach politechnicznych w kierunku poligrafii.

Partnerami szkoły w realizacji praktyk dla technika grafiki i poligrafii cyfrowej są Agencja Reklamowa „Prospekt Multimedia”oraz Agencja Reklamowa „Druczek".

JEST PRACA DLA KOREKTORA

Pani Ewa Popielarz (zajrzyjcie na jej stronę internetową https://ewapopielarz.pl/o-mnie/) w webinarze pt. JEST PRACA DLA KOREKTORA! w przemiły sposób wprowadziła uczniów pierwszej klasy na zupełnie nieznaną ścieżkę. Bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pracy i możliwościach, jakie pojawiają się przed wszystkimi, którzy chcieliby w przyszłości zająć się korektą tekstów. Kto wie, może ktoś postanowi spróbować?

SPOTKANIA FLEKSOGRAFICZNE

Przeniesienie edukacji do wirtualnego świata e-wykładów, video-konferencji oraz lekcji on-line otworzyło nam nowe drzwi. W marcu uczniowie technikum grafiki i poligrafii cyfrowej mogli dołączyć do SPOTKAŃ FLEKSOGRAFICZNYCH organizowanych przez Instytut Poligrafii i Papiernictwa Politechniki Łódzkiej.

Cylinder dociskowy, forma drukowa, anilox, wykrojnik... W czasie marcowego spotkania pan Kamil Haczmerian z firmy Koenig & Bauer zaprezentował najnowsze fleksograficzne maszyny drukowe i opowiedział o dynamicznym rozwoju druku fleksograficznego. "Jest przyszłość w świecie poligrafii" - zapewniał uczniów - "nawet w czasach pandemii nie spadło zapotrzebowanie na specjalistów."

spotkania_fleksograficzne.jpg

Wydarzenie opisano w lutowym wydaniu Przeglądu Papierniczego

spotkania_fleksograficzne_2.jpg

Graficy projektują

Zamknięci w domach mamy więcej czasu na to, żeby czytać książki albo... je projektować. Oto efekty pracy naszych grafików.