ABC Logistyka

2 lis 2020, 17:40

Prelegenci przypomnieli uczniom zasadę 7R, istotę zarządzania logistycznego, łańcuch dostaw oraz pojęcie zapasu, magazynów, układów technologicznych magazynu i ich powiązania z rozmieszczeniem zapasów według metody ABC i XYZ. Obie metody zostały najpierw omówione teoretycznie z wykorzystaniem wzorów statystycznych a następnie praktycznie w arkuszu Excel z wykorzystaniem formuł logicznych. Uczniowie otrzymali zadania do rozwiązania i niezbędny instruktarz.

Dla uczniów starszych klas była to doskonała powtórka natomiast dla klas drugich nowe ciekawe doświadczenie uświadamiające związek teorii i praktyki. Prowadzący byli otwarci na pytania dotyczące zarówno tematu szkolenia jak i ich pracy zawodowej.

To pierwsze wydarzenie w ramach programu w obszarze szkoleń. Organizatorzy zapowiadają już kolejne - czekamy na szczegóły.