Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Biblioteka szkolna poleca

24 mar 2020, 10:08

Empik Premium: jak aktywować?

Aby aktywować swój darmowy kod, wystarczy wejść na stronę: empik.com/czas-w-domu. Daje on między innymi 60 dni na odkrywanie tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go. Pakiet umożliwia także bezpieczną dostawę zamówień za 0 zł złożonych na stronie empik.com, gdzie można znaleźć setki tysięcy produktów z różnych kategorii, gwarantujących wartościowe spędzanie czasu, korzystanie z kultury oraz nieprzerwaną możliwość poszerzania horyzontów - takich jak książki, muzyka, filmy, gry, zabawki, sprzęt sportowy czy artykuły kreatywne. Zamówienia realizowane są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – z preferowaną płatnością online oraz w różnych opcjach dostawy – w tym kurierem i bezkontaktowo do paczkomatów.

Empik organizuje spotkania autorskie w sieci.

Nie odbywają się wydarzenia kulturalne, koncerty, zamknięte są kina, teatry, ale to nie oznacza, że kontakt z "żywą" kulturą jest niemożliwy. Empik, który na co dzień organizuje spotkania autorskie w salonach w całej Polsce, przygotował wybrane z nich w alternatywnej wersji online. Przez trzy dni, między 24 a 26 marca, o godz. 18:00 na profilu Empiku na Facebooku będzie można śledzić na żywo spotkania z Katarzyną Puzyńską, Janiną Bąk i Anną Ficner-Ogonowską. Autorki opowiedzą o swoich najnowszych publikacjach książkowych i odpowiedzą na pytania zadawane w komentarzach.

Biblioteka szkolna poleca

Informujemy, że na czas zamknięcia szkół lektury szkolne i inne materiały potrzebne do nauki uczniowie mogą zamawiać do każdego czwartku na adres: biblioteka.zs2@op.pl. Książki będziemy przygotowywać w piątek, a od poniedziałku rodzice (za okazaniem dowodu tożsamości) będą mogli odbierać je na portierni szkolnej z zachowaniem zasady braku kontaktu osobistego.

Jednocześnie informujemy, że korzystając z portalu Lektury.gov.pl uczniowie mogą pobierać lektury przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

Polecamy również:

https://www.legalnakultura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/wspolne-sprawy/news/1719,e-biblioteka-bezplatnych-lektur-szkolnych

https://www.legimi.pl/lektury/

http://www.lektury.waw.pl/

https://www.eska.pl/cinema/news/lektury-szkolne-2019-filmy-ekranizacje-ksiazek-do-liceum-aa-7zJ2-XCjE-8Qiz.html

https://vod.pl/lektury-szkolne