Chcą oswoić epidemię

7 lut 2021, 20:11

Wśród trójki młodych ludzi pojawił się pomysł, aby uczynić epidemią, choć trochę znośną. Kuba Grochowski, Julia Drąg i Marta Zabrzańska, na co dzień są uczniami naszej szkoły. Oprócz nauki mają wspólną pasję - tworzą grupę sKuMaJ Team. Zajmują się animacją, dbają o to, aby inni dobrze się bawili.

Młodzież wpadła na pomysł, aby ciężki czas pandemii uczynić, choć odrobinę znośny.

- Nigdy bym nie pomyślał, że przyjdzie nam żyć w takich czasach dlatego razem z całym teamem staramy się chociaż trochę przywrócić naszą starą normalność - mówi lider grupy Kuba Grochowski.

Młodzi ludzie wpadli na pomysł, aby przeprowadzić wśród przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas pierwszych zajęcia animacyjne, polegające na tańcu i ruchu. W ten sposób chcą wyzwolić pozytywne emocje. Ale też stworzyć dobry czas przebywania razem, interakcji pomiędzy dziećmi, po prostu dobrej zabawy.

Pierwsze zajęcia już odbyły się w Publicznym Przedszkolu Nr 18 na osiedlu Morcinka. W planie są jeszcze zajęcia w szkole podstawowej klasy I-III.

- Pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Nagle znaleźliśmy się w sytuacji trudnej. Nasza grupa sKuMaJ Team zawsze stawia na kontakt z ludźmi. Tego wszyscy potrzebujemy i tego bardzo nam brakuje. Właśnie teraz okazało się, jak bardzo my ludzie potrzebujemy takich relacji i jak są ważne – mówią animatorzy z grupy sKuMaJ Team.

Katarzyna Barczyńska-Łukasik