Ekonomiści działają społecznie - SIR!

19 mar 2022, 14:42

W ramach tego projektu w naszej szkole w marcu br. odbyły się zajęcia warsztatowe w których uczestniczyli młodzi ekonomiści z klasy III A TG. Uczniowie mieli przyjemność spotkać się online z panem Cezarym Jaronim - Grow with Google Program Manager, webinarium dotyczyło: jak poszukiwać dobrych pomysłów na produkty i usługi (również te społeczne), jak poprawnie robić burzę mózgów, czy też jak szybko i tanio stworzyć prototyp produktu.

Na kolejnych zajęciach młodzież realizowała warsztatowe konsultacje z panem Szymonem Buczak - IT Management Nationale Nederlanden, w ramach spotkania młodzież pogłębiała wiedzę na temat innowacji społecznych i przedsiębiorczości, analizując studia przypadku oraz tworzyli i prezentowali swoje pomysły na biznes z wykorzystaniem wirtualnej tablicy idealnej do pracy zdalnej tj. aplikacji miro.

Uczestnictwo w SIR pomaga młodym ludziom rozwijać umiejętności przedsiębiorcze, wrażliwość na problemy społeczne, daje im dostęp do najnowszych technologii i pokazuje, że przedsiębiorczość społeczna może być realnym wyborem kariery.

R. Niemczyk