Festiwal Pieśni Powstańczych

2 gru 2019, 13:06

Celem konkursu było: wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, pogłębienie wiedzy o powstaniach śląskich, popularyzacja pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym związanych z okresem powstań śląskich, rozwijanie wrażliwości estetycznej, doskonalenie warsztatu artystycznego młodzieży, promocja młodych talentów. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ponadgimjazjalnych.

ZS nr 2 reprezentowali uczniowie, którzy w ramach projektu „Korfanty zaprasza…” brali udział w warsztatach muzycznych. Młodzież poznała ćwiczenia emisyjne i rytmiczne, rozwijała kreatywność muzyczną i otwarcie na dźwięki poprzez samodzielne tworzenie prostych melodii oraz improwizacji na zadany temat, doskonaliła również umiejętność śpiewania kilkugłosowego. Zajęcia skupione były na opracowaniu utworu „Czerwone słoneczko” tematycznie związanego z realizowanym projektem. Zajęcia wokalne prowadziła Pani Joanna Smajdor (muzyk – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach).

Przygotowany utwór „ Czerwone słoneczko” zaprezentował zespół w składzie: Jessica Łuczak, Maja Wycech, Dominika Brodziak, Paulina Kopeć, Agata Rygiel, Wiktoria Zbucka.

Wystąpiła również Jessica Łuczak w utworze „Puść mnie matko do powstania”.

Bardzo dziękuję Naszym uczniom za tak wspaniałe reprezentowanie ZS nr 2 na Festiwalu Pieśni Powstańczych.

Dariusz Gruszczyk