II miesjce w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej

1 mar 2017, 23:53

W drugim etapie regionalnego konkursu naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

• Agnieszka Bojar oraz Oskar Wasilewski z klasy II a T
  • Mirela Nalik oraz Przemysław Sterczek z klasy I a T.

Celem konkursu było między innymi zachęcanie młodzieży do aktywności gospodarczej. Obserwując rywalizację 12 drużyn, które prezentowały swoje pomysły na biznes, śmiało można powiedzieć, iż młodym ludziom nie brakowało kreatywności i odważnych wizji własnej działalności gospodarczej.

Zadaniem uczniów było nie tylko przygotowanie biznes planu i prezentacji, ale również publiczne przedstawienie swojego pomysłu i udzielanie odpowiedzi na pytania konkursowego jury.

Z tym zadaniem doskonale poradziła sobie Agnieszka i Oskar prezentując biznesplan firmy GreenClean. Uczniowie zdobyli II miejsce oraz tablety ufundowane przez sponsorów konkursu.

Na uwagę zasługuje również wystąpienie Mireli i Przemka (uczniów klasy pierwszej), którzy swoją swobodą wypowiedzi oraz spontanicznością szczególnie zainteresowali biznesplanem zgromadzoną na auli publiczność.

Głównym organizatorem konkursu był Wydział Biznesu, Finansów i Administracji. Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku. Współorganizatorami konkursu były również takie instytucje jak Urząd Skarbowy w Rybniku, ZUS o/Rybnik, Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku, przedstawiciele biznesowi: Tenneco Sp. z o.o., PREVAC Sp. z o.o., Perfekt Sp. z o.o. i Izba Przemysłowo-Handlowa ROP oraz szkoły ponadgimnazjalne. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydent Miasta Rybnika.

Wszystkim drużynom gratulujemy!

Małgorzata Lach

Przeczytaj i dowiedz się więcej o wydarzeniu: