Kolejne sukcesy naszych uczniów

2 lis 2015, 11:58

Okazało się, że wielu uczniów interesuje się historią Śląska i odkrywaniem tzw. ”białych plam” do jakich Tragedia Górnośląska z pewnością należy. Czasu do przygotowania było mało i trudno było znaleźć się w ścisłej czołówce, ale Dominika wykazała się dużą wiedzą na temat sytuacji politycznej Śląska przed wojną, czasów okupacji, obozów NKWD, wywózek, represji.

Natomiast uczennica klasy II a LO Weronika Wajda zajęła II miejsce w organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Biennale Sztuki. Tegoroczna edycja nosiła tytuł “Muzyka w barwach i kształtach”, a jej celem była prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich doświadczeń plastycznych. Weronika w swych pracach pokazała relacje między muzyką a człowiekiem współczesnym, a także rolę otoczenia.

Obu uczennicom serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Gibes