Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego

12 mar 2017, 18:08

Do konkursu przystąpiły drużyny ze szkół w Wodzisławiu Śląskim, Żorach i oczywiście uczniowie Dwójki. Zawodnicy najpierw rozwiązywali pisemny test sprawdzający znajomość fachowej terminologii, a następnie ustnie prezentowali swój zawód z uwzględnieniem jego plusów i minusów oraz możliwości rozwoju w przyszłości. Trzeba przyznać, że zwłaszcza wystąpienia ustne reprezentowały wysoki poziom i świadczyły o dobrej znajomości i biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim. Dziękujemy Opiekunom za wspaniałe przygotowanie Uczestników.

W wyniku łącznej oceny obu części konkursu I miejsce zajęli :

• technik hotelarstwa - Radosław Czekański – Zespół Szkół Ekonomicznych – Wodzisław Śląski
  • technik ekonomista - Sonia Król – Zespól Szkół Ekonomicznych - Wodzisław Śl
  • technik żywienia i usług gastronomicznych – Justyna Majka- Zespół Szkół nr 2 Jastrzębie-Zdrój
  • technik logistyk – Dawid Krakowski – Zespół Szkół nr 2 – Żory

Dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespołu Szkół nr 2 oraz wydziału promocji Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali z rąk dyrektora szkoły mgr Haliny Hrynczyszyn ciekawe nagrody.

Za przygotowanie poczęstunku, nakrycie stołów i obsługę kelnerską dziękujemy uczniom i nauczycielom mgr Joannie Kanak, mgr Marzenie Kuli.

Organizatorzy:

mgr Barbara Będkowska