"Miasteczko zawodów 2017"

23 paź 2017, 16:11

Uczniowie "Dwójki" wraz z nauczycielami, przedstawili profile i zawody, zarówno te obecne i popularne w naszej szkole już od wielu lat, jak i te zupełnie nowe. Uczniowie gimnazjum licznie przybyli na to wydarzenie, a tym samym zdobyli wiedzę na temat oferowanych przez Zespół Szkół Nr 2 zawodów, takich jak: technik ekonomista, logistyk, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz w Branżowej Szkole I stopnia. Gimnazjaliści byli zwłaszcza zainteresowani możliwością uzyskania kwalifikacji zawodowych w tych zawodach i perspektywą zatrudnienia.

Nie malejącą popularnością cieszyła się prezentowana przez naszych uczniów-'"strażaków", klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego oraz debiutująca na "Miasteczku" klasa rehabilitacyjno- medyczna.

Wśród gości odwiedzających ekspozycję Zespołu Szkół Nr 2 była również pani Prezydent Anna Hetman, która w trakcie rozmowy z uczniami naszej szkoły, pochwaliła nasze przygotowanie do tego corocznego wydarzenia. Pani Prezydent miała także możliwość skosztowania deserów i wypieków przygotowanych przez uczniów i opiekunów klas gastronomicznych.

Dzień spędzony w Zespole Szkół Zawodowych, chociaż bardzo intensywny, upłynął w miłej atmosferze, a zawody prezentowane przez "Dwójkę" cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów.

W przyszłym roku to nasza szkoła będzie gospodarzem "Miasteczka Zawodów", na które to wydarzenie zapraszamy już dzisiaj.

Kinga Głowacka