Mistrz Odmiany Czasownika “Verbmeister”

26 kwi 2022, 21:10

Wysiłek włożony w naukę języka obcego na pewno się opłaci.Tego faktu są świadomi uczniowie klas ósmych i siódmych z siedmiu różnych szkół z Jastrzębia-Zdroju, Pawłowic oraz Pielgrzymowic, którzy podjęli trud przygotowania do konkursu.

Po raz dziesiąty mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły uczniów szkół podstawowych na jubileuszowym
X Miejskim Konkursie Języka Niemieckiego
sprawdzającego znajomość odmiany czasownika “Verbmeister”. Najlepsi okazali się :

• I miejsce - Paweł Bednorz Pawłowice
  • II miejsce - Emilia Dwojewska Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju
  • III miejsce - Marta Stuchlik Pawłowice

Wyróżnieni zostali: Zofia Tokarczyk (Pawłowice), Paweł Fiedorowicz i Piotr Fiedorowicz (SP nr 19 w Jastrzębiu Zdroju).

Kiedy uczniowie głowili się nad zadaniami,opiekunowie uczestniczyli w seminarium “Aktywnie na niemieckim” prowadzonym przez panią Martę Florkiewicz-Borkowską - nauczycielkę języka niemieckiego, trenerkę edukacyjną, edukatorkę w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji.

To pierwsze spotkanie po pandemii było okazją wymiany doświadczeń i informacji .

Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu konkursu dla :

p. Anna Labza, p. Żaneta Ciuksa - Macoń, p. Dariusz Gruszczyk, p. Ewa Goraus, p. Małgorzata Holona.
Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie poczęstunku dla uczestników konkursu.

Fundatorem nagród jest “Stowarzyszenie z Korfantym w przyszłość…”

Wiesława Dziendziel

Katarzyna Panfil