Na lekcjach języka niemieckiego nie jest nudno

23 mar 2022, 20:35

Na platformie edukacyjnej Teams o godzinie 10:00 rano uczniowie z Polski i Chorwacji powiedzieli sobie “Einen schönen guten Morgen“, natomiast dla uczniów w Turcji była to już godzina 12:00 w południe. Planując spotkanie należało uważać na ten “szczegół“, aby spotkać się o właściwej porze. Uczniowie mieli okazję zobaczyć się i posłuchać po raz pierwszy, dlatego było to dla wszystkich duże przeżycie. Każdy uczestnik spotkania w języku niemieckim opowiedział parę słów o sobie, swoich zainteresowaniach oraz ulubionych ubraniach. Potem rozpoczęła się część polegająca na graniu w gry przygotowane uprzednio przez wszystkie kraje. Zagrano w kahoota, quizizz oraz na zakończenie w quizlet. Kahoot, quizizz, quizlet - są to platformy internetowe służące do tworzenia własnych quizów oraz uczenia się słówek. Quizlet był dla wszystkich wyzwaniem, ponieważ utworzono grupy międzynarodowe i od wyniku całej grupy zależało, kto wygra ostatni pojedynek.

Wszystkie kraje zgodnie uznały spotkanie za bardzo udane, które dało uczniom oraz nauczycielom dużo radości i satysfakcji. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie koordynowała oraz prowadziła Wiesława Dziendziel.

Dziękuję za wsparcie paniom Katarzynie Panfil oraz Katarzynie Barczyńskiej - Łukasik.