Niecodzienne lekcje języka angielskiego

2 cze 2016, 19:17

Na początku roku Dwójka przystąpiła do projektu World Talks. Jego celem jest organizacja interaktywnych warsztatów z udziałem zagranicznych wolontariuszy, którzy przybliżają uczniom różne aspekty kultury kraju, z którego pochodzą.

Obecność Shashwata Shah i prowadzone przez Niego warsztaty budzą spore zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, szczególnie dlatego, że Indie są mieszanką kultur, ras, języków i religii. Gość Dwójki w sposób przyjazny a zarazem otwarty stara się przedstawić młodzieży swój kraj oraz panujące w nim zwyczaje i tradycje. Już po pierwszych zajęciach młodzież zauważyła, że Indie to dla Europejczyków kraj egzotyczny, a życie w nim przebiega w zupełnie odmienny sposób od znanej nam codzienności.

Warsztaty mają na celu nie tylko budowanie otwartości na inne narodowości czy przełamywanie stereotypów. Ich celem jest również doskonalenie znajomości żywego języka angielskiego. Młodzież w szkołach nieczęsto ma komfort uczyć się języka angielskiego od obcokrajowców, dlatego zajęcia z naszym gościem to prawdziwa praktyka i weryfikacja posiadanych umiejętności uczniów Dwójki.

Aby przybliżyć wolontariuszowi z Indii historię naszego regionu 31 maja zorganizowana została wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Odkrywanie naszej historii, tradycji i kultury było dla Shashwata zupełnie nowym doświadczeniem.

Dodatkowo wspólna wycieczka do Pszczyny była świetną okazją do doskonalenia konwersacji w języku angielskim, dalszego wzajemnego poznania i nawiązywania przyjaźni.

Małgorzata Lach