Nietypowe zajęcia wodne

25 mar 2022, 15:29

To były niecodzienne lekcje wychowania fizycznego. Uczniowie popularnego „Korfantego” pływali w kajakach na rzece, a na basenie, na którym na co dzień mają lekcje wychowania fizycznego. Oprócz tego mogli spróbować swoich sił pod wodą, nurkując w akwalungu. W ten sposób młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 doskonaliła swoje umiejętności pływackie.

W naszej szkole są klasy, które realizują na lekcjach autorski program ratownictwa wodnego. Dlatego na zajęciach wykorzystano kajaki wraz z instruktorami ze Szkółki Pływania Pietrzyk oraz Szkoły Nurkowania Dive Passion. Uczniowie ćwiczyli umiejętności ratownictwa wodnego.

- To ważne, aby umożliwić młodzieży różnorodne formy aktywności fizycznej. Kajakarstwo i nurkowanie to sporty podnoszące kondycję oraz pozwalające w ciekawy sposób spędzić czas. Można to również połączyć z turystyką. Proponujemy naszym uczniom lekcje, na których będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje - podkreśla dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Lekcja wychowania fizycznego na basenie nabrała atrakcyjności, kiedy pojawiły się na niej kajaki i instruktorzy nurkowania. Nierzadko młodzi ludzie po raz pierwszy mogli spróbować tej aktywności sportowej. Być może to zapoczątkowało nową przygodę, a może nawet sposób na życie.

- Dla mnie to były super zajęcia. Nigdy dotąd nie pływałam kajakiem. Nurkowania też spróbowałam pierwszy raz. Było to ciekawe doświadczenie. Na takie lekcje wychowania fizycznego czekamy - mówiła Ania, uczennica klasy licealnej.