Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

26 paź 2022, 12:05

Razem z uczestnikami 125 szkół hotelarskich z całej Polski rozwiązywali teoretyczne i praktyczne zadania odpowiadając na wyzwania tegorocznego tematu przewodniego konkursu: „Kompetencje społeczne kluczem do profesjonalnej obsługi gości”.

Główne cele przyświecające organizatorom Olimpiady to:

1. rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem, pogłębianie wiedzy oraz rozwój i doskonalenie umiejętności zawodowych
  2. kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz pobudzanie do twórczego myślenia uczniów,
  3. wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu,
  4. zapoznanie młodzieży z innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w sektorze usług hotelarskich i turystycznych,
  5. dostosowanie kształcenia do aktualnych potrzeb pracodawców branży usług hotelarskich, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskania przez uczniów umiejętności zawodowych.

Organizatorami i koordynatorami eliminacji szkolnych w ZS nr 2 są nauczyciele przedmiotów zawodowych: Barbara Omylakowska i Jacek Sędek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na wyniki! Zwycięzcy eliminacji szkolnych będą reprezentować Szkołę w kolejnych etapach!