Order Orła Białego

30 lis 2017, 09:15

Prezentacja przygotowana przez uczniów wprowadziła nas w klimat burzliwych, strajkowych lat 80-tych. W opowieści Księdza Czerneckiego natomiast pojawiły się wątki osobiste-dom rodzinny, trudne lata powojenne, nękanie przez funkcjonariuszy UB, wielogodzinne przesłuchania, troska o strajkujących. Młodzież z wielkim zainteresowaniem wysłuchała tych relacji o czasach nie tak odległych, a jednak mało znanych. Byli z nami także przedstawiciele Pamięci Jastrzębskiej wraz z prezesem stowarzyszenia - Alojzym Pietrzykiem,organizatorem strajku w 1980r., internowanym w stanie wojennym.

Mimo tego, że było niewiele czasu na przygotowanie oprawy uroczystości, uczniowie bardzo się zaangażowali - całość była więc podniosła i wzruszająca. Scenariusz przygotowały Edyta Kudła i Paula Cegiełka, na gitarze grał Konrad Mrozek, pięknie śpiewały - Wiktoria Nowomiejska, Karolina Jas, Dominika Brodziak, Nicola Wojtas. O odpowiednie nagłośnienie zadbali uczniowie Klaudiusz Brachaczek i Joachim Krawczyk. Uczennice klasy IV d T przygotowały ciekawe dekoracje w oparciu o cytaty zaczerpnięte z wypowiedzi księdza. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie, także uczniom klas gastronomicznych i hotelarskich, które pod okiem pań Anny Labzy i Marzeny Kuli przygotowały poczęstunek dla wyjątkowych gości.

Katarzyna Gibes
Monika Długosz