Policja o cyberprzemocy i uzależnieniach

24 mar 2019, 15:52

Komisarz Aneta Zachariasz, specjalistka wydziału prewencji, przeprowadziła prelekcję na temat przemocy w sieci oraz na temat negatywnych skutków zażywania środków psychoaktywnych.

W prelekcji wzięli udział uczniowie klas drugich technikum, szkoły branżowej oraz klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego.

Dzielnicowy, st.sierż. Krzysztof Popławski zwrócił uwagę na konieczność reagowania na widok osoby potrzebującej pomocy. „ Wystarczy wybrać numer 112 !”- mówił.Apelował, by nie być obojętnym wobec ludzkiego nieszczęścia i zamiast nakręcać filmiki, zająć się ratowaniem potrzebującego.

Przedstawiciele Policji przekazali wiele cennych informacji o odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu i nowoczesnych komunikatorów jak i o niebezpieczeństwie sięgania po używki.

Pani komisarz jak i dzielnicowi obiecali, ze odwiedzą jeszcze naszą szkołę, żeby dzielić się swoim doświadczeniem i uświadamiać młodzież o istniejących zagrożeniach.

Jadwiga Kulas