Poznajemy dziennikarski fach

7 lut 2016, 15:48

Spotkanie było niezwykle ciekawe-młodzież zadawała wiele pytań dotyczących studiów, etyki, pracy redakcyjnej, sposobu wyszukiwania tematów. Młody dziennikarz zajmująco i barwnie opowiadał o tym, jak udało mu się zdobyć pracę wymagającą wielu wyrzeczeń, ale zarazem interesującą i rozwijającą osobowość.

Ciepło wspominał lata spędzone w Dwójce - szczególnie pierwsze próby pisania artykułów pod okiem mgr Izoldy Bonarek (według programu autorstwa mgr Danuty Łozińskiej). Opowiadał o wywiadach ze świadkami historii-być może ostatnimi pamiętającymi drugą wojnę światową. Podkreślał, że to w naszej szkole zetknął się z dziennikarstwem zawodowym i został doceniony przez profesjonalistów.

Entuzjastyczne wypowiedzi po spotkaniu pozwalają przypuszczać, że nasz absolwent zachęcił chociaż część uczniów do realizowania swoich pasji życiowych , przekonując zarazem, że świat najbliższy też jest wart naszej uwagi...

Katarzyna Gibes