Przyjaciele z AIESEC po raz drugi w Dwójce

13 cze 2017, 16:18

Wszystkie zajęcia odbywają się po angielsku, co stanowi doskonałą okazję do ćwiczeń językowych zarówno w rozumieniu jak i mówieniu, gdyż każda z prezentacji jest pretekstem do dyskusji czy po prostu pytań kierowanych do naszych gości.

Czas spędzany z Janet i Siddem nie ogranicza się jedynie do zajęć lekcyjnych. Gość z Indii miał możliwość zmierzyć się na boisku z uczniami naszej szkoły w „meczu przyjaźni’ zorganizowanym specjalnie z okazji naszego uczestnictwa w projekcie. Dziewczyny od sportu wolą zakupy lub...ogrody, dlatego też, Janet obejrzała pokazowe ogrody „Kapias” w okolicach sąsiedzkiej Pszczyny. Nasi goście skorzystali także z zaproszenia na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów do Karwiny. Miło spędzili także czas nad Jeziorem Żywieckim .W podziękowaniu za przekazane fakty i ciekawostki dotyczące rodzinnych krajów naszych gości, chcieliśmy przekazać im najważniejsze informacje dotyczące historii Śląska zabierając ich do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Czas spędzony razem mija bardzo szybko i wkrótce będziemy musieli rozstać się z naszymi nowymi przyjaciółmi.

Oficjalnie pożegnamy ich 14 czerwca na gali kończącej projekt w siedzibie UE w Katowicach. Dzięki uprzejmości wydziału Informacji, Promocji i Rozwoju w Urzędzie Miasta Jastrzębia Zdroju zarówno nasi goście jak i uczniowie uczestniczący w projekcie, otrzymają symboliczne podarunki na pamiątkę tego ważnego dla Dwójki wydarzenia.

Kinga Głowacka