Spływ kajakowy - pomysł na aktywny wypoczynek

3 cze 2021, 13:50

Rzeka Ruda to położony w południowej części Górnego Śląska malowniczy szlak turystyczny, który cechuje sporo liczba meandrów. Uczniowie uczestnicząc w spływie kajakowym mieli okazję aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i poobcować z przyrodą. Była to również świetna okazja do integracji, wspólnych rozmów oraz pracy zespołowej. Dla większości uczniów przygoda z kajakiem była pierwszą tego typu atrakcją w życiu, dlatego ważne było współdziałanie i wzajemna pomoc. Rzeka Ruda to nie tylko malowniczy szlak turystyczny, ale również meandrująca trasa z często spotykanymi w nurcie pniami drzew i gałęziami. Współdziałanie często okazywało się bezcenne!

Kto wie? Być może niektórzy złapali kajakowego bakcyla i powrócą jeszcze na wodne szlaki turystyczne.