Statystyka na dłoni

25 lut 2021, 22:23

77% obecnych na zajęciach ze Statystyki ekonomistów stanowiły dziewczyny (łącznie z nauczycielem), chłopcy stanowili 23% obecnych uczniów.

Uczniowie wraz z nauczycielem narysowali również na dłoni swoje aktualne samopoczucie, wyrazili je w sposób symboliczny i zarazem artystyczny. Wykorzystując wskaźniki struktury młodzież ustaliła, że 85% obecnych na lekcji ekonomistów czuje się dobrze w danym momencie. 15% badanych wyraziło swoje emocje w sposób neutralny. Uczniowie stwierdzili ponadto, że wartością najczęściej występującą (dominantą, modą) jest ich pogodny stan ducha.

Wykorzystując informacje zawarte na dłoni, młodzież nie tylko poznała swoje wzajemne emocje, ale także mogła się przekonać, że statystyka i kompetencje matematyczne można wykorzystać opisując uczucia i codzienność każdego z nas.

Małgorzata Lach

Image1.jpg