Sukces „Korfantego” w Miasteczku Zawodów

10 lis 2020, 21:10

Duży sukces odniosło Technikum Architektury Krajobrazu, które w kategorii technikum nie miało sobie równych. W klasyfikacji ogólnej konkursu zajęło wysokie, drugie miejsce. Uczniowie wraz z panią Hanną Serwotką w ciekawy i nieschematyczny sposób przybliżyli specyfikę tego kierunku.Chociaż na tym profilu w „Korfantym” można kształcić się dopiero od dwóch lat, to już zyskał sobie rozgłos w mieście i cieszy się powodzeniem. Architektura krajobrazu oferuje zawód z przyszłością. Jak mówili uczniowie, można połączyć w nim pasję przyrodnicze z zacięciem biznesowym, co może dać całkiem ciekawe połączenie. Pozwala się też znaleźć się na rynku pracy.

Drugim filmem, który znalazł uznanie w oczach jury, był materiał przygotowany przez klasę rehabilitacyjno-medyczną w II Liceum Ogólnokształcącym, zdobywając trzecie miejsce. Uczniowie: Karolina Łyp, Klaudia Studzizur, Marika Riccio, Maksymilian Duślak, pod opieką pani Agaty Tuckiej-Marek z pasją opowiedzieli o swoim kierunku kształcenia. Tutaj kluczową rolę odgrywa współpraca z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu. Daje on uczniom prawdziwy i rzetelny wgląd w kulisy zawodów medycznych. Przyszłość adeptów tego profilu rysuje się obiecująco.Wielu z nich zamierza kształcić się na kierunkach medycznych, dietetycznych czy związanych z szeroko pojętą kulturą fizyczną.

Młodzież z „Korfantego” przybliżyła różne kierunki kształcenia. Oprócz już wspomnianych powstały filmy na temat zawodów nauczanych w technikum: ekonomista, logistyk, grafik komputerowy oraz w liceum - klasa europejsko-językowa.

Katarzyna Barczyńska-Łukasik

Zapraszamy do Galerii zdjęć