Sukcesy humanistów

19 kwi 2017, 18:42

Tegoroczna edycja poświęcona była powstaniom śląskim na terenie miasta i regionu. Udział wzięły następujące szkoły:

ZS 1, ZS 2, ZS 3, ZS 6, ZS 8, ZS 11, ZSH i Gimnazjum Sióstr Salezjanek.

W najtrudniejszej części, czyli konkursie wiedzy pierwsze miejsca zajęli gimnazjaliści-trudno konkurować z ich wolą walki, zaciętością, i-być może lepszą pamięcią? Niemniej, Dominika Świderek z klasy III d T była najlepsza wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Powtórzyła tym samym sukces z poprzedniego roku, kiedy także nie miała równych sobie wśród uczniów liceów i techników. Świadczy to na pewno o jej wszechstronności i rozległych zainteresowaniach - jako uczennica Technikum Gastronomicznego stale poszerza wiedzę historyczną.

W kategorii “prezentacja multimedialna” wyróżnienie zdobyli - Wiktoria Nowomiejska i Daniel Błatoń z klasy I a LO za film pt. ”Zabili ich grencszuce”.

Warto przy tej okazji odnotować,że nasi uczniowie brali też udział w innym konkursie miejskim pt. ”Syberia w moich oczach”. Był to konkurs plastyczny i Weronika Wajda z klasy III a LO zdobyła w nim wyróżnienie.

Zwycięzcom gratulujemy!

Katarzyna Gibes