Święto Edukacji Narodowej

16 paź 2015, 17:38

Na początku uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły pani Halina Hrynczyszyn. Podkreśliła rolę nauczyciela we współczesnym procesie kształcenia i wychowania młodzieży. Ważnym momentem poprzedzającym program artystyczny było wręczenie nagród dyrektor szkoły wyróżniającym się nauczycielom. Na ręce pani dyrektor kwiaty i słowa podziękowania za pracę dydaktyczno - wychowawczą z młodzieżą złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Ratajczyk.

Program artystyczny przygotowany przez klasę II a T oraz II b LO był wyrazem wdzięczności wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w kształtowanie nowego pokolenia. Podczas trwania uroczystości uczniowie zaprezentowali swe wokalne, instrumentalne, recytatorskie oraz taneczne talenty, stwarzając miłą i ciepłą atmosferę oraz dostarczając zgromadzonym na auli nauczycielom i pracownikom szkoły wiele pozytywnych emocji. Szczególnie miłym zaskoczeniem dla wszystkich obecnych były życzenia, jakie złożyła nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 m.in. Minister Edukacji Narodowej pani Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój pani Anna Hetman.

Warto podkreślić, że o szczególną atmosferę spotkania zadbały również klasy hotelarskie i gastronomiczne pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych.