Tête -à- tête z naszą absolwentką Marzeną Mazij

7 lut 2016, 17:27

Młodzież klasy pierwszej dziennikarsko- aktorskiej oraz drugiej humanistycznej miała okazję poznać drogę życiową swojej starszej koleżanki, która aktualnie mieszka i pracuje w Paryżu. Podczas rozmów z młodzieżą Marzena udowodniła, że warto uczyć się języków obcych, poznawać inne kultury oraz spełniać swoje nawet najskrytsze marzenia.

Na zakończenie opowiedziała o swojej największej pasji- podróżach, przytaczając anegdoty i pokazując zdjęcia z Iranu, Indii, Dubaju, Turcji, Nepalu czy Mongolii. Z pewnością było to wyjątkowe spotkanie ze skromną, pełną uroku młodą Europejką i obywatelką świata.

W podziękowaniu za ciekawy wykład, nasi uzdolnieni plastycznie uczniowie wykonali szkice opatrzone znalezionymi przez siebie sentencjami. Marzenie najbardziej przypadł do gustu szkic przedstawiający naszą szkołę z aforyzmem Terry'ego Pratchett'a: „Zrozumieli, że idealny świat jest podróżą, nie miejscem”...

Dla wszystkich frankofonów polecamy wersję francuską tego artykułu, który możecie znaleźć na naszej stronce poświęconej językowi francuskiemu wystarczy kliknąćhttp://francuskiwdwojce.bloog.pl/

Uczniowie klas humanistycznych