Tradycje w" Dwójce"

19 gru 2016, 17:20

Nasza szkoła, od wielu już lat wspiera dzieci z ochronki pod patronatem Św. Dominika Savio przy parafii Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju. Uczestniczą one, wraz ze swoją opiekunką p. Barbarą Rady, w koncercie kolęd i wigilijce przygotowanej specjalnie dla nich przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Co roku "Dwójka" organizuje także pomoc materialną i finansową dla podopiecznych ochronki, uzyskując środki ze sprzedaży ciasteczek, wypiekanych przez uczniów naszej szkoły, opłatków ofiarowanych przez naszych księży oraz stroików świątecznych przygotowanych przez panią Basię z dziećmi.

W tym roku to pani Basia Rady zaprosiła nas do siebie na spotkanie wigilijne, które przyjęliśmy z wielką radością. Uczennice klasy III a LO w towarzystwie akompaniamentu gitary (pan Dariusz Gruszczyk) zaśpiewały pięknie polskie kolędy, a pani Joanna Zamaryka w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła życzenia świąteczne przekazując zebrane środki pani Basi.

W gości nie wypada iść z pustymi rękami. A zatem aby tradycji stało się zadość wszystkie dzieci zaproszone na spotkanie wigilijne otrzymały od "Dwójki" wspaniałe paczki świąteczne. Wspólny posiłek i kolędowanie wprowadziły nas w iście świąteczną atmosferę.

Kinga Głowacka