Uczeń „Korfantego” wyjeżdża na igrzyska do Francji

29 kwi 2022, 20:38

Letnie Igrzyska Szkolne Gimnazjada to największa międzynarodowa impreza multisportowa dla uczniów w wieku 16-18 lat w Europie. Zakwalifikowanie się do tak prestiżowych zawodów wymaga dużych osiągnięć od kandydata. Patryk Marszałek, uczeń „Korfantego”, od lat osiąga znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych, plasujące go w czołówce krajowej.

Patryk zdobył: I miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarskim Biegu na Orientację (2022), III miejsce w Mistrzostwach Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację na dystansie długim (2021), III miejsce w Mistrzostwach Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację na dystansie klasycznym (2021), III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Biegu na Orientację (2021), III miejsce w Mistrzostwach Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację na dystansie sztafety dwuzmianowe (2021).

Na letnich Igrzyskach we Francji jastrzębianin wystąpi w konkurencji biegu na orientację. To wymagająca dyscyplina sportowa, gdyż zawodnik musi wykazać się szybkością, precyzją, refleksem, a także bardzo dobrą kondycją fizyczną.

Dyrektor szkoły zachęca młodzież do aktywności sportowej, gdyż ma ona również duże znaczenie wychowawcze. Tym bardziej cieszy, kiedy jeden z wychowanków osiąga znaczące sukcesy w tej dziedzinie.

- Rywalizacja sportowa ma bardzo ważne walory edukacyjne i integracyjne między uczniami z innych krajów - podczas imprezy zawsze odbywa się panel edukacyjny umożliwiający każdemu krajowi prezentację, podczas której mogą przedstawić swój region, miasto, jego walory i zalety –podkreśla dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

Patryk Marszałek, ma szansę sprawdzić się w rywalizacji sportowej z najlepszymi zawodnikami w Europie. To wielka szansa dla tego młodego człowieka. Jednak pewnym problemem jest sfinansowanie wyjazdu do Francji. Każdy, kto chciałby wesprzeć jastrzębianina może zrobić to wpłacając dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia „Z Korfantym w przyszłość…”.

Dane do wpłaty:

Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”

ul. Poznańska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

KRS OOOO703998