VII Gala Talentów Korfantego

7 cze 2022, 20:16

Uczniowie uzdolnieni artystycznie: wokaliści, instrumentaliści, tancerze, piosenkarze zaprezentowali własne interpretacje znanych artystów polskich i zagranicznych. Nawet najbardziej wymagający słuchacz mógł być pod wrażeniem uczniowskich wykonań utworów, ciekawych form wyrazu artystycznego.

Również miłośnicy tańca mogli znaleźć coś dla siebie, gdyż pokaz obfitował w różne style, od tańca jazzowego z elementami akrobatyki do hip- hopu.

Przed publicznością wystąpili wokaliści śpiewając utwory:

• Wiktoria Jabłońska - „Stay” Rihanny,
  • Iga Anuszkiewicz - „Szary świat” Sanah,
  • Sandra Ćwierz - „When we were young” Adele,
  • Aleksandra Dworczyńska - „Byle jak” Margaret,
  • Ewelina Moczulewska -„How to be me”,
  • Emilia Sierota - „Love on the brain” Rihanna,
  • Krzysztof Wierzbicki - „Dom” grupy Bitamina,
  • Alicja Wala - „Co mi Panie dasz” zespołu Bajm,
  • Jessica Łuczak - „Wszystko albo nic” Ewy Farna,

duet:

• Wiktoria Jabłońska i EmiliaSierota- „Say something” Christiny Aguilery,

oraz tancerze:

• Małgorzata Piwowar - taniec jazzowy z elementami akrobatyki,
  • Wiktoria Postupalska - street dance.

Musimy również wspomnieć, iż Iga Anuszkiewicz zaprezentowała także talent plastyczny przygotowując plakaty i dekoracje uświetniające galę.

Był to wyjątkowy dzień, nasza szkoła to miejsce niezwykłe i pełne pasji. Mamy świadomość,iż wszyscy, którzy wystąpili, to tylko część talentów „Korfantego”. Mamy nadzieję, że ci, którym zabrakło odwagi, zaszczycą nas swoim występem w przyszłym roku. Czekamy J

Młodzi, piękni i utalentowani – tak podsumowała występy uczestników gali pani Dyrektor, doceniając liczne zainteresowania i ciekawe pasje uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i życzymy wytrwałości podczas rozwijania swoich talentów oraz licznych sukcesów artystycznych.

Galę poprowadzili : Julia Kurzeja i Mateusz Króliczek,

zdjęcia wykonały: Iga Anuszkiewicz, Laura Tomanek i Maja Śleszyńska.

Dariusz Gruszczyk