Warsztaty antyalkoholowe i antynarkotykowe

19 paź 2018, 15:37

W czasie prelekcji młodzież miała okazję usłyszeć jak dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa zdrowia i życia jest jazda samochodem pod wpływem alkoholu bądź po spożyciu używek. Dzięki specjalnym okularom „alkogoglom i narkogoglom” uczniowie mogli sprawdzić, jak postrzega otoczenie osoba po zażyciu alkoholu bądź narkotyku i jak trudno jest wtedy zapanować nad równowagą i precyzją ruchów. W trakcie ćwiczenia młodzież dobrze się bawiła. Śmieszne wydawało się to, jak osoba po założeniu okularów nie była w stanie prosto przejść wyznaczonego odcinka. Dobry humor minął, kiedy uświadomiono sobie, że ktoś w takim stanie mógłby siąść za kierownicę. Zdano sobie sprawę, że skutki podróżowania po alkoholu bądź po zażyciu środków odurzających są często tragiczne.

Jadwiga Kulas