Warsztaty dla ekonomistów

21 maj 2017, 17:57

W ramach warsztatów młodzi ekonomiści poznali etapy tworzenia projektu: diagnozowali potrzeby, ustalali priorytety oraz opracowywali harmonogram działań. Cały czas uczniowie mieli możliwość pracować w grupie, przedstawiali swoje pomysły, a także uczyli się ważnej sztuki, jaką jest argumentowanie i przekonywanie do własnego zdania.

W ramach warsztatów młodzież wymyślała swoje własne miejscowości, określała ich infrastrukturę, a następnie w zależności od występujących tam problemów konstruowała wniosek o dotację unijną. Był to czas nie tylko pozyskiwania nowych umiejętności, ale również świetnej organizacji i zabawy. Przedstawiciele Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rybniku zaplanowali szereg zadań, których celem było wykazanie, jak ważny jest podział zadań w grupie oraz wzajemna współpraca i komunikacja.

Na zakończenie każda grupa przedstawiła pomysł na upowszechnienie swojego przedsięwzięcia. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem: powstały plakaty, scenki sytuacyjne a nawet w ekspresowym tempie nagrane filmiki.

To z pewnością nie jedyne warsztaty zorganizowane dla uczniów naszej szkoły wspierające

ich przedsiębiorczość i kreatywne myślenie.

Małgorzata Lach