Warsztaty kuchni włoskiej

22 lis 2022, 20:44

Warsztaty kulinarne “Kuchnia włoska” zostały przeprowadzone przez absolwenta naszej szkoły - Konrada Rusina, laureata wielu konkursów gastronomicznych, wieloletniego szefa kuchni Trattoria Pizzeria Basta Cosi w Żorach, obecnie kucharza ekskluzywnego kompleksu hotelowego.

Podczas warsztatów uczniowie przygotowali: domowe gnocchi - ziemniaczane włoskie kluseczki, które przypominają polskie kopytka, makaron tagliatelle i aromatyczny sos pomidorowy Amatriciana - jeden z najbardziej popularnych w tradycyjnej kuchni włoskiej.

Kolejne warsztaty kulinarne z serii “A taste of the world” już wkrótce, a wśród nich włoskie desery, kuchnia francuska, kuchnia amerykańska, a także elementy kuchni molekularnej.

Emilia Antończyk