Weź udział w konkursach

18 mar 2017, 14:55

Zachęcamy do spróbowania swoich sił w następujących konkursach:

• w konkursie miejskim pt. ”Powstania śląskie na terenie miasta oraz regionu”. Można tworzyć prace plastyczne, prezentacje multimedialne, krótkie filmy, a także wykazując się wiedzą historyczną. Prace przekazujemy nauczycielom historii do 7 kwietnia, w tym dniu odbędzie się także etap międzyszkolny konkursu wiedzy w Zespole Szkół Nr 3,
  • osoby uzdolnione plastycznie mogą także wziąć udział w konkursie szkolnym pt. ”Śladami śląskich malarzy naiwnych”. Malarstwo nieprofesjonalne zawsze budzi zachwyt naszych uczniów w trakcie zwiedzania galerii i muzeów, efektem tych fascynacji jest wiele prac tworzonych spontanicznie. Są one wspomnieniem ekspozycji o tematyce śląskiej, ale i świadectwem tego,że pasją uczniów Dwójki jest także malarstwo. Warto więc stworzyć możliwość wypowiedzi artystycznej wszystkim chętnym, a zarazem zainteresować szersze grono fenomenem sztuki naiwnej. Szczególną inspiracją może być działalność Grupy Janowskiej, a w szczególności twórczość Ewalda Gawlika - przed jego obrazami zazwyczaj zatrzymujemy się na dłużej w zachwycie, ale i z refleksją o śląskich, wojennych losach.

Szczegółowych informacji o konkursach udzielają nauczyciele historii.