Wizyta w SWSM w Katowicach

12 maj 2022, 18:10

Podczas "Dni Otwartych" Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach, zaprezentowane zostały kierunki Dietetyka i Kosmetologia.

Uczniowie z klasy 1cT wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowali zdrowe przekąski, natomiast podczas prelekcji zostali przeszkoleni z zasad zdrowego odżywiania. Pod nadzorem wykładowców i studentów dietetyki była także możliwość dokonania analizy składu i masy ciała.

Uczniowie szkół średnich mogli skorzystać z zabiegów modelujących ciało, upiększających dłonie, a także zabiegów pielęgnacyjnych na twarz. Dużym powodzeniem cieszyła się również pracownia wizażu, gdzie można było na własnej skórze przetestować umiejętności studentów kosmetologii.

Emilia Antończyk