Współpraca regionalnych szkół ekonomicznych

9 maj 2022, 20:24

Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w wyniku podjętej współpracy pomiędzy szkołami ekonomicznymi tj.:

• Zespołem Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim,
  • Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. W. Grabskiego w Rybniku,
  • Zespołem Szkół Ekonomicznych im. E. Smołki w Raciborzu
  • Zespołem Szkół nr 2 im. Ks. prof. J. Tischnera w Żorach
  • Zespołem Szkół Nr 2 im. W. Korfantego w Jastrzębiu Zdroju

Uczniowie klas ekonomicznych danych szkół, rozwiązywali zadania z dziedziny księgowości. Patronat merytoryczny nad konkursem objęło Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – Fila w Rybniku.

Zespół Szkół Nr 2 reprezentowały ekonomistki z klasy IV A T: Beata Górecka, Julia Nicpoń oraz Klaudia Liberda. W wyniku pierwszego – pisemnego etapu konkursu, wyłonionych zostało pięciu finalistów, którzy następnie przystąpili do etapu ustnego. W grupie wyróżnionych znalazła się uczennica z Korfantego Julia Nicpoń, która jako finalistka zajęła 5 miejsce w konkursie

Wszyscy uczestnicy konkursu mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną Uniwersytetu Ekonomicznego i spotkać się z przedstawicielami Samorządu Studentów. Zapoznali się z historią i zadaniami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

R. Niemczyk